Mnichovická základní škola zvítězila v mezinárodní konkurenci

Autor: Marcela Erbeková <marcela.erbekova(AT)zsmnichovice.cz>, Téma: Naše úspěchy, Vydáno dne: 10. 01. 2009

V roce 2007 žáci 6. třídy ZŠ T. G. Masaryka Mnichovice pod vedením Ivany Drbohlavové zvítězili v mezinárodní soutěži Den bezpečnějšího internetu a kromě ocenění obdržela naše škola i 1500 euro na nákup dalšího technického vybavení. Pro ceny si zástupci školy (p. učitelka Ivana Drbohlavová a žákyně Lucie Roubíčková) odjeli 11. června 2007 na slavnostní ceremoniál do Bruselu.

E-twinning – mezinárodní internetový projekt spolupráce škol v rámci komunitních programu EU Comenius. Elektronickým dvojčetem šesťáků ze ZŠ T. G. Masaryka Mnichovice, okres Praha - východ jsou žáci z řecké školy Athenes College. Tématem jejich projektu jsou přísloví. Porovnávají a vysvětlují si naše i řecká přísloví. Malovali obrázky, vytvářeli PowerPointové prezentace, točili filmové scénky a dokonce uspořádali videokonferenci. Spolupráce žáků se velmi dařila a tak se společně s řeckou školou přihlásili do mezinárodní soutěže SID (Safer Internet Day – Den bezpečnějšího internetu). V rámci této soutěže pracovaly týmy více než 200 škol ve 43 zemích z celého světa s použitím moderních informačních a komunikačních technologií, které umožňují překonávat hranice, aby vytvořily materiál na propagaci bezpečnějšího internetu. České a řecké děti společně vytvořily projekt o nástrahách internetu pro děti. Ve scénkách vystupovala zvířátka, která děti namalovaly a anglicky namluvily. Na konci každé ze tří scének přišla moudrá sova a vyslovila jedno řecké a jedno české přísloví související s danou problémovou situací. Byly to takové moderní bajky s morálním poučením.V programu Movie Maker pak vzniklo video, které bylo dne 6. 2. 2007 vyhlášeno nejlepším projektem v kategorii netiketa. (více na www.safeinternet.org)