Noc s Andersenem - 5. třídy - 5.4.2013

Autor: Dominika Švehlová <dominika.svehlova(at)zsmnichovice.cz>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 10. 04. 2013

V naší škole se letošní noci s Andersenem účastnily 5. třídy - celkově 37 žáků + 3 paní učitelky.

Na začátek nás přišla navštívit paní knihovnice z místní knihovny, aby žákům připomněla, že knihovna v Mnichovicích je jednou z nejstarších v okolí a stále má dveře otevřené pro všechny nadšené čtenáře.

Členky místního klubu důchodců pí. Magdalena Třebická, Slávka Zenklová a Hana Brostrom přišly dětem povědět pár slov o jejich dětství a čtení pohádek a připravily si pro ně malý kvíz právě z Andersenových pohádek. Paní Hana Bostrom pobývala a i učila několik let ve Švédsku, tak dětem řekla pár slov ve švédštině. Včetně toho, jak vypadá vyučování ve Švédsku. Na oplátku si děti pro ně připravily prezentace na téma Hans Christian Andersen,

Naše noc pokračovala v duchu knížky Tři zlaté klíče od Petra Síse, kterou jsme odstartovali projekt "Tři klíče od staré Prahy". Děti se rozdělily do skupin, společně si zahrály několik zahřívacích her, při svíčkách ve škole vyluštily tajnou zprávu, naučily se morseovku, vytvořily myšlenkové mapy na téma spolupráce a ještě zbylo pár minut na přehazovanou v tělocvičně. A když už byl čas jít spát, děti dostaly pohledy z motivem Noci s Andersenem a poslaly pozdrav domů. (Pohledy jsme opravdu poslali poštou - rodiče určitě budou velmi překvapeni, kdo jim píše)

Všichni jsme si tuto společnou noc moc užili:-)