Přemyslovci ve 4. A

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 26. 04. 2013

Rozdělili jsme se na skupinky a děti měly týden na to, aby se domluvily na průběhu scénky, kterou budou představovat.

Konečně přišel očekávaný den D.

Jako první přišel na naši „divadelní scénu“ král Přemysl Otakar I., který získal důležitou Zlatou bulu sicilskou.

Za ním nastoupil jeho syn Václav I. zvaný jednooký, který velmi rád lovil a jednou právě při lovu přišel o oko.

Dále se nám představila Anežka Česká, která založila Anežský klášter a starala se o nemocné a chudé lidi. Za to byla svatořečena.

Přemysl Otakar II., král železný a zlatý, se představil jako velmi tvrdý válečník i se svým bohatstvím. Po bitvě na Moravském poli Ota Braniborský odvezl malého Václava II. do vězení. Po vysvobození získal Václav dokonce tři koruny a zavedl pražské groše.

Poslední Přemyslovec Václav III. byl představen pomocí papírových loutek, kde jsme viděli jeho vraždu v Olomouci.

Závěrečné představení také pomocí papírových loutek nám vysvětlilo, proč máme lva ve státním znaku díky ztvárnění pověsti o Bruncvíkovi.

Divadlo se dětem velmi dařilo, některé si vyrobily i krásné kulisy a kostýmy. Všichni jsme se do díla pustili s velkým odhodláním.

Mgr. Dagmar Knesplová