Zpátky do lavic

Autor: Milena Flajžíková <(at)>, Téma: Ze života školy, Vydáno dne: 22. 06. 2020

Naše škola otevřela po celostátní karanténě pro první stupeň tři smíšená oddělení po patnácti žácích. Většina rodičů dala přednost online výuce, na kterou vyučující naší školy přešli téměř okamžitě, jak byly uzavřeny školy. Návrat žáků prvního stupně do školních lavic proběhl v klidu, disciplinovaně a za velmi přísných hygienických podmínek.

Do školy nastoupily paní vychovatelky ze školní družiny a paní asistentky, které děti znají.

Pomohly jim se v netypických podmínkách co nejrychleji zorientovat. Žáci se i ve školních lavicích nadále připojují k online vyučování, pracují na zadaných domácích úkolech a mají k dispozici elektronické vybavení školy.

Provoz zahájila rovněž i školní jídelna.

Vyučující se snaží dětem čas strávený ve škole co nejvíce zpříjemnit.

V rámci možností probíhá i výuka v přírodě - chodí se na naučné vycházky, spojené s výkladem přírodovědy a vlastivědy. Reakce dětí na atypické podmínky byla nakonec velice pozitivní. Ve škole nezvoní, jsou delší přestávky, když je vše splněno, mají možnost podívat se na interaktivní tabuli na pohádky nebo přírodopisné dokumenty, což se jim moc líbí, protože je to prý „lepší než v kině“.

I paní vychovatelky a asistentky žáky velmi chválí. Děti se chovají zodpovědně, dodržují přísná pravidla hygieny a pilně plní zadané domácí úkoly.

Za školní družinu a asistentky Michaela Brunnerová