Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 235 nalezených)

* Škola začala - všichni pilně pracují


Zatímco prvňáčci si zvykají si na pravidelný režim školáka, sžívají se s novým prostředím a učí se první písmena, deváťáci si zvolili témata svých závěrečných prací.

V průběhu celého školního roku budou ve dvou vyučovacích předmětech zpracovávat vlastním výběrem zvolenou problematiku - např. pozemní hokej, včely, John Deer, galaxie a mlhoviny, nespavost, ledovce, nohejbal apod. Výsledkem jejich snažení bude písemná verze práce, kterou budou opět obhajovat při veřejných prezentacích na konci června 2013.

Mgr. Ladislava Kočvarová


 


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 07. 10. 2012 | Tisk

* Pštrosí olympiáda


Škola (iniciativou žákovské školního parlamentu) a ROSa v letošním školním roce adoptovala pštrosa z pražské ZOO. V souvislosti s touto aktivitou připravili na středu 27. června 2012 učitelé spolu s žáky 7. až 9. tříd školní "Pštrosí olympiádu". Pro děti budou připraveny soutěžní disciplíny - venku na hřišti, v případě špatného počasí ve škole. Výtěžek z dobrovolného startovného na olympiádě bude věnován právě na podporu tohoto opeřence.

Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 27. 06. 2012 | Tisk

* Deváťáci obhájili své závěrečné práce


I letošní školní rok naši deváťáci zakončili obhajobou svých závěrečných prací.

V pondělí 18.6. a v úterý 19.6. byla multimediální učebna přístupna nejen žákům naší školy, ale i veřejnosti.
Před čtyřčlennou komisí, která byla složena z učitelů, vedení školy a v pondělí paní učitelky z pražské Základní školy Na Slovance, žáci dokázali prezentovat jimi zvolené téma, kterému se věnovali v předmětu závěrečné práce a pracovní činnosti- PC po celý školní rok.
Mohli jsme se tak dozvědět mnohé o historii nožířství, o Jawě 50, cukrovce, mažoretkách, graffiti, heroinu, starověkém Egyptě, Koněpruských jeskyních, fotbalu, lezení na horolezeckých stěnách, skákání na koloběžkách, skateboardingu, Lidicích, křišťálových lebkách a Titanicu. Témata tedy dosti odlišná, což koresponduje i s různými zájmy žáků.

Právě toto kritérium- tedy opravdový zájem o danou věc- se stalo zásadním v kvalitě zpracování celé závěrečné práce, ať už její písemné podoby či powepointové verze.

Vypracování a obhajoba závěrečné práce je bezesporu úkol náročný, přináší ovšem deváťákům mnoho zkušeností, jež využijí nejen v dalším studiu, ale hlavně v pracovním i osobním životě. Schopnost hledat, třídit, vybírat a zpracovávat informace, obohacovat je o své myšlenky a zkušenosti, vše vyjádřit v písemné i ústní podobě, pracovat dle daného časového harmonogramu. Prokázat znalost tématu, jistou úroveň vyjadřovacích schopností, dovednost reagovat na otázky a pracovat s informačními technologiemi (PC, intraktivní tabule Smart), dokázat zhodnotit sebe sama a přijmout hodnocení od spolužáků i učitelů- v tom vidíme smysl závěrečných prací a označujeme je proto za vyvrcholení základního vzdělávání na naší škole.Všem deváťákům tedy gratulujeme k úspěšnému (výbornému, průměrnému či uspokojivému) obhájení svých závěrečných prací!

Mgr. Ladislava Kočvarová- učitelka


Číst celé... | Vydal(a): Karel Kafka, dne 22. 06. 2012 | Tisk

* Kramaření 2012


Letošní "Kramaření" se opravdu povedlo.

Mnichovické náměstí, tak jako každý rok, ožilo stánky, pódiem a hlavně spoustou dětí. Naše škola opět přispěla významným dílem. Po vystoupení předškolních dětí zahájila program školy taneční skupina pracovně nazvaná "Úči". Pak už následovalo jedno vystoupení za druhým. Nikdo nezklamal. Bylo se na co dívat, počasí nám přálo a nálada byla skvělá.

Tak zase za rok.


Číst celé... | Vydal(a): Karel Kafka, dne 02. 06. 2012 | Tisk

* Čistý Ladův kraj 2012


Den Země, který byl v letošním roce vyhlášen na 22. 4. je „oslavován“ v mnoha zemích Evropy a Česká republika není výjimkou. Mnozí z nás se na „oslavách“ aktivně podíleli – uklízeli své okolí, buď sami od sebe, nebo koordinovaně v organizovaných skupinách.

 V sobotu 21. 4. se k akci Čistý Ladův kraj již tradičně připojilo i město Mnichovice a s ním také naše škola.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 30. 04. 2012 | Tisk

* 1. A potěšila obyvatele "Senior Domu Marta" v Říčanech


U nás ve škole se učíme číst, psát, počítat i kreslit. To ale není vše! Chceme se k sobě chovat pěkně.

No, někdy to dá hodně práce, ale nevzdáváme se. Špatných vztahů kolem sebe vidíme dost a dost, tak proč nebýt jedni z těch, kteří budou k sobě tolerantní, budou pyšní na to, že někomu v nouzi pomohli…


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 22. 04. 2012 | Tisk

* Čistá řeka Sázava 2012


     Tak jako každým rokem jsme se s dětmi již tradičně zúčastnili ve dnech 14. 4 – 15. 4. 2012 akce pořádané Posázavím ke Dni Země – Čistá řeka Sázava.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 16. 04. 2012 | Tisk

* 1. ŠKOLNÍ PLES


V sobotu 24. března 2012 proběhl v sále Mnichovické krčmy první školní ples. Setkání učitelů, rodičů, bývalých žáků a všech přátel naší školy se opravdu vydařilo. Podívejte se na fotografie! 


Číst celé... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 01. 04. 2012 | Tisk

* Oslava prvního jarního dne


Zima sice letos nebyla příliš dlouhá, ale přesto se většina z nás těší na sluníčko, teplo, dlouhý den - zkrátka na jaro.

U nás ve škole jsme se rozhodli přivítat toto roční období jeho barvami - zelenou a žlutou. A abyste i Vy viděli, jaký to byl pěkný den, sešli jsme se v tělocvičně na společné focení, pro ještě lepší náladu si zazpívali veselé jarní písničky a potom se rozešli k další pilné práci.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 26. 03. 2012 | Tisk

* Historie všedního dne - Chaloupky 2012


V týdnu od 13. do 17.2. 2012 se třídy 6.A,B účastnili environmentálního kurzu v Chaloupkách na Vysočině. Týdenní program s názvem Historie všedního dne začal přivítáním a rozdělením do skupin. Žáci se každý den dozvěděli něco nového - v úterý byl den o potravinách - upekli si chleba, upražili kukuřici, následovala výroba sýrů a másla, středa patřila včelařství a bylinkám, vyzkoušeli jsme si výrobu svíček a namíchali jsme si bylinkový čaj, ve čtvrtek byl den o materiálech- vlna a dřevo, společnými silami jsme porazili strom a po obědě jsme se naučili plést ošatku ze slámy. Také jsme si užili sněhu při zimních radovánkách - stavěli jsme sněhuláka, bobovali a běžkovali jsme a dokonce jsme postavili úžasné iglů.

Mgr. Monika Plevová


Číst celé... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 27. 02. 2012 | Tisk

* Zápis budoucích prvňáčků 2012Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 08. 02. 2012 | Tisk

* Recitační soutěž 2012


V naší škole se najde hodně dětí, které se zajímají o čtení - a nejen prózy, ale také poezie!

Důkazem byla recitační soutěž žáků na prvním stupni.

Soutěž proběhla ve dvou kategoriích (2., 3. a 4., 5. třída) - nejprve v třídních kolech - odtud vzešli z každé třídy tři postupující a ti se následně utkali ve školním kole.

Vítězky z každé kategorie - Eliška Knetlová a Adélka Jelínková - postupují do oblastního kola "Dětské scény 2012".  GRATULUJEME a držíme palce!!!


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 08. 02. 2012 | Tisk

* Olympiáda z českého jazyka


Ještě v prosinci proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka pro žáky osmého a devátého ročníku.

Nejlepších výsledků dosáhly a požadavky k postupu do okresního kola, které se uskuteční v Brandýse nad Labem 30. března 2012, splnily dvě žákyně: Leona Stránská z 8.A a Markéta Čuříková z 8.B.

Oběma gratulujeme a přejeme úspěšné absolvování okresního kola.

Mgr. Ladislava Kočvarová


Vydal(a): Karel Kafka, dne 08. 02. 2012 | Tisk

* Den otevřených dveří v naší škole - 8. až 9. ledna 2012Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 15. 01. 2012 | Tisk

* Betlém ve 3. A


V naší uspěchané době určitě neuškodí aspoň na chvíli se zastavit a připomenout si narození Ježíška.

 

Podívejte se, jak to udělaly děti ze 3. A:


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 08. 01. 2012 | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server