Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 238 nalezených)

* Máme školní hymnu!


Není v ČR mnoho škol, které mají svoji hymnu.
 
Naše škola od března 2016 mezi takové školy patří.
Žáci a učitelé složili krásný text, agentura Atomic nádhernou hudbu a 31. března ji v naší škole s našimi žáky nahrála. Hymnu budeme využívat při školních akcích, závodech, soutěžích apod.
Velkou premiéru bude mít naše hymna na zahájení  školního roku 2016/2017.
 
Už se všichni moc těšíme a vy se také těšte, protože je opravdu moc hezká.
Mgr. Jan Tichý

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 05. 04. 2016 | Tisk

* Skvělý výsledek v okresním kole recitační soutěže


Dne 17. března se tři žáci naší školy zúčastnili okresního kola  soutěžní přehlídky mladých sólových recitátorů v Kutné Hoře.

V 1. kategorii Agáta Plánková, ve 2. kategorii Johana Kotoučová a ve 3. kategorii Samuel Mráz.

Všichni tři naši zástupci podali vynikající výkon, který byl korunován krásným třetím místem Samuela Mráze.

Blahopřejeme !                      

Mgr. Jan Tichý


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 26. 03. 2016 | Tisk

* Reportáž z "lyžáku"


My žáci 4. B jsme byli letos na lyžařském kurzu v Orlických horách.

Bydleli jsme v pensionu „Sport“ a na jídlo jsme chodili do hotelu Orlice.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 13. 03. 2016 | Tisk

* Oslava Valentýna 2016


I letos si děti na školním parlamentu domluvily oslavu Valentýna oblečením v barvách lásky, tj. červené, růžové a bílé. Všichni jsme se sešli ve školní tělocvičně a zazpívali jsme si. Jak nám to slušelo a zpívalo posuďte sami:-))

 

https://youtu.be/wYdMwpOy0fY 


Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 01. 03. 2016 | Tisk

* Den otevřených dveří 10. a 11. ledna 2016Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 16. 01. 2016 | Tisk

* Dělat hvězdy se už nebojíme


Větu: „Škoda, že už to končí…“ jsme nejednou vyslechli od našich čtvrťáků.

V předvánočním čase totiž skončily jejich lekce gymnastického kurzu...


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 05. 01. 2016 | Tisk

* Vánoční setkání u BetlémaČíst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 03. 01. 2016 | Tisk

* Fotografická soutěž ve 4. B


V průběhu měsíce listopad probíhala ve třídě 4. B fotografická soutěž na téma „Podzim“.

Všechny vystavené fotografie vytvořily děti ve spolupráci s rodiči. Byla to úžasná přehlídka našeho krásného a barevného podzimu. Obrázků se sešlo mnoho a rozhodování o tom, který z nich je ten nej … bylo velice těžké.

Po sečtení všech hlasů se na prvním místě umístila fotografie od autora Miroslava Šimánka.

Na druhé místo se probojoval obrázek, který vytvořil Jan Jakub Volek a na krásném třetím místě se umístil Daniel Tesařík.

Výhercům gratuluji a přeji mnoho dalších fotografických úspěchů.

Všem ostatním dětem a jejich rodičům patří mé veliké díky za účast v soutěži, ochotu spolupracovat a hlavně jejich nadšení. Všechny děti byly za svou snahu odměněny sladkým dortíkem. A moc nám chutnalo :o)

Za všechny své žáčky děkuji Vám všem, kteří jste přijali naše pozvání na výstavu a přišli jste děti podpořit. Bez Vašich hlasů bychom to nezvládli!! Děkujeme.

Děti ze 4. B a třídní učitelka Jana Cháberová


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 14. 12. 2015 | Tisk

* Prevencí ke zdravému životnímu stylu na naší škole


18. listopadu opět začínáme s preventivními programy ve třídách.

V loňském školním roce jsme navázali spolupráci s říčanskou Cestou integrace, i letos právě tato organizace, vždy s jedním lektorem, program ve třídě, za aktivní účasti třídního učitele, povede.

Preventivní program proběhne z velké části díky poskytnutí dotace podle Programu 2015 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu vzdělávání, sportu, volného času a primární prevence v rámci Tematického zadání Podpora primární prevence.

Dlouhodobý program bude probíhat během celého školního roku, půjde o 4 dvouhodinová setkání od 4. do 9. tříd. V omezenější hodinové dotaci letos zapojíme i třetí třídy. První a druhé ročníky mají dostatek prostoru pro osobnostně sociální výchovu a vztahy ve třídě v běžných hodinách se svojí třídní učitelkou.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 17. 11. 2015 | Tisk

* Závěrečná práce jako součást základního vzdělávání


Ve školním vzdělávacím programu naší základní školy mají již několik let žáci devátého ročníků předmět závěrečná práce.

Celý školní rok, dvě hodiny týdně, se věnují tématu, které si zvolili, a zpracovávají ročníkovou práci ve Word-verzi ke čtení a v powerpointové podobě k prezentaci.

Celé roční snažení, ve spolupráci s jejich konzultanty, vyvrcholí opět v červnu veřejnými obhajobami závěrečných prací, které jsou vždy velmi důstojným zakončením základního vzdělávání našich žáků.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 17. 11. 2015 | Tisk

* Škola plná hudby a talentu aneb pořád se něco děje


Podzim je v naší škole doslova nabitý kulturou.

Pěvecký sbor vystoupil a okouzlil babičky a dědečky v Domově pro seniory Blaník, další vystoupení proběhlo 27. října k uctění obětí I. světové války v kostele Církve československé husitské. Žáci I. stupně navštíví program Orchestr na kusy v Rudolfinu, pro II. stupeň se uskutečnil výchovný koncert o zajímavých hudebních nástrojích, které si žáci mohli i sami vyzkoušet.

Vrcholem pak bylo natáčení a reportáž televize Barrandov o naší soutěži Třída má talent, která motivovala žákyně a žáky k nádherným výkonům od pěveckých a tanečních vystoupení až po tělovýchovná či kouzelnická čísla. Vítězové jednotlivých tříd pak navštíví začátkem listopadu společně s pěveckým sborem hudební festival Dětská nota 2015 v Mladé Boleslavi.

Jak vidíte, v naší škole se pořád něco děje, vše co děláme, nás baví a o to jde především. Děti by si ze školy neměly odnášet jen nabiflované poznatky a vědomosti, ale důležité je, aby se do školy těšily, ve vyučování viděly smysl a zároveň je bavilo.

Mgr. Jan Tichý


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 01. 11. 2015 | Tisk

* Ve 4. B od začátku roku pilně pracujeme


V předposledním říjnovém týdnu se žáci 4. tříd vydali na nelítostný souboj s dopravními předpisy a dopravními značkami. Na konci této bitvy čeká na ty nejstatečnější a nejodvážnější průkaz mladého cyklisty. Nebojte se, brnění ani meče nejsou zapotřebí, stačí bystrá hlava, kvalitní cyklistická přilba a dobře vybavené jízdní kolo.

                Na dopravním hřišti v Říčanech na nás čekala velice milá paní lektorka, která děti seznámila s nezbytnou teoretickou částí dopravní výchovy. Poté už se děti vrhly na své dvoukolové oře a vydaly se na „Spanilou jízdu“. Je pravda, že v samém počátku to vypadalo na dopravním hřišti jako na českých silnicích. Lektorka však děti na chyby ihned upozorňovala a po chvíli už se jezdilo podle dopravních předpisů.

                Po hodině praktických jízd děti odcházely s velkým nadšením a už teď se všichni těšíme na další hodiny dopravní výchovy.

Ale ani ve třídě nazahálíme, naopak zajímá nás nejen současnost, ale pátráme i po minulosti -víte, jaký byl největší objev starší doby kamenné? K čemu používal pravěký člověk pěstní klín? A proč vymřeli mamuti? My žáci 4. B už ano!

Celé září a ještě kousek října jsme se v hodině vlastivědy učili o počátcích naší historie. A protože jsme děti a jsme hravé, tak jsme si celý pravěk zpracovaly v rámci projektové hodiny.  Každá skupina měla za úkol zjistit nějaké zajímavosti o zadaném tématu.  Ve škole jsme pak společně s paní učitelkou dali hlavy dohromady a zpracovali nádherné projekty na téma – Věstonická Venuše, Pěstní klín, Pravěké nástroje, Neandrtálec a Mamut. A aby toho nabylo málo, tak jsme k celému projektu namalovali o výtvarné výchově obrázky. Posíláme malou ochutnávku, škoda jen, že je nemůžeme ukázat všechny.

Pravěk se nám moc líbil, ale teď rychle dál, čas utíká a na nás čekají krásné staré pověsti.

 Mgr. Jana Cháberová a děti ze 4. B


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 01. 11. 2015 | Tisk

* Společná černá setkání v obou budovách školy


Předěl mezi říjnem a listopadem je spojen s tradičním svátkem Památkou zesnulých - Dušičkami i v poslední době stále více se rozšiřujícího Halloweenu. Ani ve škole nezůstaly tyto svátky stranou našeho zájmu a aby bylo poznat, jak pěkně k sobě patříme, opět jsme se oblékli do stejné barvy - na doporučení žákovského parlamentu byla touto barvou letos černá.

A tak se uskutečnilo černé setkání jak ve velké škole, tak také ve školní budově na náměstí. Kromě společného fotografování jsme si také zazpívali veselou písničku Petra Skoumala o nadpřirozených bytostech, které k tomuto svátku také patří - pěti ježibabách létajících vzduchem, řešili jsme strašidelné úkoly, tančili a vyprávěli pohádky.

Už teď se těšíme na další společný den.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 01. 11. 2015 | Tisk

* Slavnostní otevření nástavby školy


1. září 2015 byla za účasti významných hostů slavnostně otevřena nástavba naší školy.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 10. 09. 2015 | Tisk

* Obhajoby závěrečných prací


Základní vzdělávání naši deváťáci završí obhajobou své závěrečné práce, na které pracují systematicky celý školní rok.

Zpracují verzi ve Wordu a v powerpointu, kterou pak veřejně prezentují před komisí složenou z učitelů školy a členů zastupitelstva města nebo školské rady. V loňském školním roce byl jako „externista“ v komisi přítomen pan Michal Bláha a jeho postřehy, dotazy a zkušenosti z praxe jsou při obhajobách velkým přínosem.


Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 27. 08. 2015 | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server