Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 30 nalezených)

| 0-15 | 15-30 |

* Výměnný pobyt našich žáků ve Francii


Ve školním roce 2016/2017 jsme navázali spolupráci s francouzskou školou v Bretani http://www.college-quatrevents-lanmeur.ac-rennes.fr. Následoval úspěšný oboustranný výměnný pobyt, a proto jsme se rozhodli ve spolupráci pokračovat. V loňském školním roce si žáci 7., 8. a 9. tříd začali dopisovat s dětmi z Francie. Celkem jsme si poslali několik dopisů, včetně přání k Vánocům a menších balíčků s dárky. V letošním školním roce došlo na další výměnný pobyt.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 14. 11. 2019 | Tisk

* E.C.B.C. - projekt Erasmus+ 2014-2016


Soubor ke stažení (1388 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 16. 10. 2016

* Projekt Erasmus+ E.C.B.C. 2014-2016


A máme tu další mezinárodní spolupráci v rámci projektu Erasmus+. Náš v pořadí čtvrtý evropský projekt partnerství škol Erasmus+ s názvem E.C.B.C. (European Contest: a Bilingual Challenge – Evropská soutěž: dvojjazyčná výzva) byl schválen koncem září 2014. Na projektu budeme spolupracovat dva roky spolu se školami ze Španělska, Itálie, Polska, Německa, Francie a Turecka. 

Více aktuálních informací včetně ukázek naší práce a fotek z uskutečněných výjezdů najdete na www.europeancontest.eu


Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 19. 10. 2014 | Tisk

* Proud to be Europe@n - eTwinningový projekt 8. třídy


V letošním školním roce 2013/2014 se žáci jazykové třídy 8.B zapojili do eTwinningového projektu Proud to be Europe@n. Celkem je v projektu zapojeno 7 zemí (Francie, Itálie, Slovensko, Polsko, Ukraina, Azerbajdžán a my) a naším prvním úkolem bude představit se a se seznámit s našemi partnery. Dále budeme vytvářet virtuálního cestovatele, ketrého pošleme do vybraných evropských zemí tak, abychom je nejvíce poznali. Komunikačním jazykem celého projektu bude angličtina.

 Deník projektu najdete na web stránce http://twinblog.etwinning.net/65714/Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 10. 11. 2013 | Tisk

* eTwinningový projekt „Traditions and Celebrations“


Ve školním roce 2012/13 žáci (nejen) 1.B zahájili mezinárodní projekt "Traditions and Celebrations" spolu s partnerskou školou v Itálii – Pise. Do projektu se dále zapojily školy v Dánsku, Bulharsku a na Kypru. Cílem projektu je seznámit se s lidovými tradicemi v jiných evropských státech, s typickým místním jídlem, příběhy, písněmi a zvyky spojenými s nejdůležitějšími svátky jako jsou Vánoce, Velikonoce atd. Společným jazykem bude angličtina a italština.

Pro účely tohoto projektu byl vytvořen blog:  http://zsmnichovice.blogspot.cz 

 

Za realizační tým Petra Najmanová, Karel Kafka, Monika Plevová.

Číst celé... | Vydal(a): Karel Kafka, dne 27. 01. 2013 | Tisk

* Life on the Europlanet - eTwinningový projekt 5. tříd


 

V letošním školním roce 2012/2013 se žáci 5. tříd zapojili do eTwinningového projektu Life on the Europlanet. Celkem je v projektu zapojeno 6 zemí (Řecko, Itálie, Bulharsko, Polsko, Lotyšsko a my) a naším cílem bude nejprve se seznámit s našemi partnery, poznat jejich školu, zemi a kulturu a jak vypadá jeden obyčejný týden v životě vrstevníka v jiném koutu Evropy. Naším úkolem bude totéž zpracovat o nás, aby i naši partneři mohli lépe poznat zase naši školu, zemi, kulturu atd. Komunikačním jazykem celého projektu bude angličtina.

 Více informací a ukázky naší práce najdete na web stránce http://new-twinspace.etwinning.net/c/portal/layout?p_l_id=18997361

 

 


Číst celé... | Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 11. 11. 2012 | Tisk

* Mezinárodní setkání Francie 2012


V termínu : 14. 4. -20. 4. 2012 se koná mezinárodní setkání žáků a učitelů v rámci projektu Comenius – G.U.E.S.S ve francouzském městě Dijon. Všechny zúčastněné čeká ubytování v rodinách, společný program pro účastníky z Francie, Španělska, Norska a České republiky.

Seznam účastníků z naší školy: Daniel Chvojka, Kristýna Krpatová, Anna Kožíšková, Anna Kheková, Jan Malý, Kristýna Vojířová, Tereza Truhlářová, Kateřina Jelínková, Anna Kohoutová
Pedagogický doprovod: Tereza Chvojková, Petra Najmanová, Ildikó Šalamova

Více o aktivitách projektu na http://g-u-e-s-s.blogspot.com/

 


Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 03. 04. 2012 | Tisk

* Jazyková výuka v naší škole ve školním roce 2011/12 aneb Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem


     „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“ – toto rčení mi několikrát opakovala už moje babička a jistě se mnou budete všichni souhlasit, že v dnešní době by se dalo modifikovat na „Pokud umíš anglicky, domluvíš se téměř na celém světě“, zvláště pak s nastávající mladou generací. Proto ani my v mnichovické škole nenecháváme nic náhodě a učíme se velice pilně.

Číst celé... | Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 04. 12. 2011 | Tisk

* Fotopříběh z příprav Comenius week


Společné setkání našich partnerů z Comenius projektu je už sice za námi, ale připomeňme si, jak jsme se na týden v Mnichovicích připravovali...

(Tento fotopříběh byl zaslán do soutěže, kterou vyhlásila Národní agentura pro evropské projekty v rámci akce Comenius week.)

Soubor ke stažení (3338 kB).

Stáhnout soubor... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 21. 05. 2011

* Mezinárodní setkání G.U.E.S.S Francie 2010


V termínu 17. až 22. října 2010 se konalo první mezinárodní setkání žáků a učitelů v rámci projektu Comenius G.U.E.S.S ve francouzském městě Dijon. Naši školu reprezentovali z 9. třídy Tereza Hoštičková, Kateřina Vodenková, Tereza Šimůnková, Anna Vančurová, Jonáš Ericsson, Tomáš Souček, z 8. třídy: Eliška Vladyková, Matyáš Křeček, Elisabeth Balková, Michaela Vlasáková. Pedagogický doprovod: Dominika Švehlová, Ladislava Kočvarová, Marcela Erbeková, Michal Dudek.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci - česká výprava získala toto neformální ohodnocení od našich francouzských a španělských kolegů: " Máte moc šikovné děti, umí mnohem lépe anglicky než naši žáci." 

Více na blogu:http://g-u-e-s-s.blogspot.com/

A na školních stránkách naší partnerské školy ve Francii:http://col21-lechapitre.ac-dijon.fr/spip.php?rubrique4

 


Číst celé... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 25. 10. 2010 | Tisk

* Prezentace naší školy na mezinárodní konferenci v Praze


Zástupci mnichovické školy byli pozváni na mezinárodní konferenci Comenius a eTwinning v Praze, aby prezentovali svoji práci na mezinárodních projektech před více než 150 účastníky z celé Evropy.
Více na http://www.naep.cz/index.php?a=view-project-folder&project_folder_id=543& 

Naši školu reprezentovali: Mgr. Marcela Erbeková, Ivana Drbohlavová, Mgr. Dominika Švehlová, Ing. Tereza Chvojková, Ing. Antonín Carda - předseda školské rady, žáci 9. třídy: Tereza Hoštičková, Kateřina Vodenková, Tereza Šimůnková, Jonáš Ericsson, David Riedl, naši absolventi: Dagmar Drbohlavová, Kristián Lacina.

Děkujeme.


Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 25. 10. 2010 | Tisk

* Mezinárodní týden eTwinning 2010


Celoroční etwinningový projekt s francouzskou základní školou z Dijonu vyvrcholil společně stráveným týdnem (1.5.- 7.5.2010) u nás v Mnichovicích a v Poněšicích v jižních Čechách. Po celou dobu komunikace mezi dětmi i učiteli probíhala v angličtině. Celý projekt se velmi vydařil. Nejen, že se všichni zúčastnění zlepšili v praktickém používání anglického jazyka, ale získali i důležité životní zkušenosti a navázali nová přátelství.

Více si dozvíte z následujících článků našich žáků nebo na http://etwinningeye.blogspot.com/
Ladislava Kočvarová


Číst celé... | Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 23. 05. 2010 | Tisk

* Napsali o násVydal(a): Marcela Erbeková, dne 04. 05. 2010 | Tisk

* Pozvání na večírek v Mnichovické krčmě


V pondělí 3. května 2010 od 18.00 hodin se koná mezinárodní večer v sále Mnichovické krčmy.

Program:
Představení naši partnerské školy z Francie
informace o projektu našich osmáků eTwinning
diskotéka

Přijďte mezi nás - zveme děti, učitele, rodiče i ostatní přátele školy!

Tento večer je součástí mezinárodního projektu: http://etwinningeye.blogspot.com/

 


Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 02. 05. 2010 | Tisk

* Mezinárodní projekt G.U.E.S.S.


Připravujeme nový mezinárodní projekt spolupráce v Evropě se školami z Francie, Španělska, Norska, Itálie, Malty a Norska. 
Pokud bude naše žádost schválena Národní agenturou pro evropské programy, zahájíme naši činnost v září 2010.

Více informací na http://g-u-e-s-s.blogspot.com/


Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 06. 04. 2010 | Tisk

| 0-15 | 15-30 |

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server