* A Mikuláš zase přišel...


I letos deváťáci v krásných kostýmech andělů, čertů a Mikuláše vyrazili do mateřské školky a do základní školy na náměstí.

Čerti citlivě zatřepali pytlem na hříšníky, zařinčeli řetězy, andělé s ochrannými křídly rozdali nadílku pro děti a Mikuláš pronesl klidné slovo s apelem na dobré a slušné chování.

Mgr. Laďka Kočvarová

 

A jak to vypadalo večer na náměstí?

V 16:00 se začali scházet lidé. Někteří byli převlečeni za čerty, jiní za anděly, a dokonce tam byl jeden malý Mikuláš.

Pro děti jsme přichystali u školy na asfaltovém hřišti soutěže. Soutěžilo se např. ve skákání v pytli, slalomu s vajíčkem na lžíci, házení kroužku na terč atd..... Splněná soutěž byla odměněna bonbóny a lízátky.

Po ukončení soutěží šel lampiónový průvod na náměstí. Na kraji náměstí (k parku) stálo pódium rádia Blaník. Moderátor stojící na pódiu vyzýval malé děti, aby šly zpívat koledy. Na malém pódiu se sešlo spoustu dětí, které zazpívaly koledy.

Další událostí na pódiu bylo vystoupení Mnichovického sboru, který za své vystoupení dostal sladkosti. Poté následovalo vyhlášení nejlepších masek. Na 1. místě se umístily malé holčičky v růžových šatech s růžovými rohy, na 2. místě malý andílek. Třetí místo získal děsivý čert, 4. místo malý čertík s rozcuchanou parukou. Kolem náměstí byly rozestavěné krámky, kde si mohli lidé koupit svařák, svítítka, na zahřátí dostávali čaj a vánočku, atd....

Po chvíli přišel na podium Mikuláš, čerti a andílci. Rozdávali  čokoládové adventní kalendáře a lízátka. Po odchodu Mikuláše jsme čekali na rozsvícení stromečku, lidé počítali od deseti do jedné. Potom se krásný vánoční stromeček rozsvítil.

 Děkujeme Mnichovicím za tak krásnou akci!!!

Lucie Doležalová, Zuzana Tučková a Angela Bauersfeldová z 5.A


 

 

 

 

 

 


 

 
1

2

3

4

5

6
Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 06. 12. 2015 | 1743 přečtení | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server