* Den otevřených dveří - 13. a 14. ledna 2013


Nedělní odpoledne 13. ledna 2013 by se v Mnichovicích sotva našlo jiné místo, kde se sešlo tolik lidí jako ve škole. Základní škola je zkrátka opravdovým komunitním centrem Mnichovic.

Kromě celých rodin s předškoláky a žáků, učitelů a zaměstnanců současných i bývalých, dorazili i představitelé obcí našeho školského obvodu: za Mnichovice – p. místostarostka Petra Pecková, zastupitelé p. Springerová a p. Mareš. Za obec Hrusice p. starosta Tesařík a p. Vávra, za Všestary p. Jech a za obec Struhařov p. Šourková.

Diskutovat o tom, kde se budou naše děti vzdělávat, přišli i členové Školské rady (p. Carda, p. Bláha) a komise školství    (p. Knetl). O problematice nedostatečné kapacity základní školy se mluví v Mnichovicích již dlouho. Nyní však už jenom diskuse a plány nestačí. Musíme konat! Kdo a jak? Ministerstva, vláda, krajské orgány od této problematiky dávají ruce pryč a shodně říkají: „Je to problém obcí. Obec má ze zákona povinnost zajistit pro své občany základní vzdělávání.“ 

Právě probíhají zápisy dětí do 1. tříd. To, jestli rodiče obdrží kladné rozhodnutí o přijetí jejich dítěte do školy, záleží na tom, zda bude vyřešeno, kde se budou děti vzdělávat. V současné budově mnichovické základní školy už další místa nejsou.

                                                                       Mgr. Marcela Erbeková, ředitelka školy
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20
Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 20. 01. 2013 | 1634 přečtení | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server