* Projekt Erasmus+ E.C.B.C. 2014-2016


A máme tu další mezinárodní spolupráci v rámci projektu Erasmus+. Náš v pořadí čtvrtý evropský projekt partnerství škol Erasmus+ s názvem E.C.B.C. (European Contest: a Bilingual Challenge – Evropská soutěž: dvojjazyčná výzva) byl schválen koncem září 2014. Na projektu budeme spolupracovat dva roky spolu se školami ze Španělska, Itálie, Polska, Německa, Francie a Turecka. 

Více aktuálních informací včetně ukázek naší práce a fotek z uskutečněných výjezdů najdete na www.europeancontest.eu


Cílem projektu je navázat přátelství a profesní spolupráci se žáky, učiteli a rodiči škol ve zmíněných zemích, lépe poznat jejich kulturu, každodenní život a v neposlední řadě si pořádně procvičit angličtinu. V rámci dvou let postupně s dětmi navštívíme každou zemi a zároveň se také staneme hostitelskou zemí. Témata pro jednotlivá setkání jsou: Kulturní dědictví a hudba, Dětská literatura, Zdraví a sport, Životný styl a jeho různé varianty, Krajina a místa mé rodné země, Historické osobnosti a události a Umění: způsob komunikace.

            První výjezd nás čeká již v tomto kalendářním roce - první týden v prosinci pojedou pečlivě vybraní žáci 2. stupně do Španělska. Pátek 17. 10. 2014 jsme využili k přípravám na tento výjezd. Připravili jsme prezentaci, ve které se krátce představíme a představíme také hlavní památky – kulturní dědictví – Mnichovic a okolí; vybrali jsme národní písničku a vytvořili jsme ve škole nástěnku, kde si každý může přečíst základní informace o našem projektu. 

            Přeji našemu projektu a jejím účastníkům, ať je stejně úspěšný jako ty předešlé a ať navázaná přátelství vydrží co nejdéle.

 

            Mgr. Dominika Švehlová

            Koordinátorka projektu za ČR1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12
Vydal(a): Dominika Švehlová, dne 19. 10. 2014 | 2366 přečtení | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server