* Rodiče, děti a digitální technologie


Technologie jsou všudypřítomné, dnešní život si bez nich nedokážeme představit. Je tedy nerealistické usilovat o jejich zmizení – radikální zákazy nedávají smysl a nefungují. Otázkou tedy je, jak se s technologiemi žít a zachovat si přitom zdravý a spokojený život. Digitální zařízení (nejen chytré telefony) budou okupovat stále větší a větší část našeho každodenního života. Jak to udělat, aby chytrými zůstali i lidé?
Naše škola je v letošním školním roce součástí vzdělávací kampaně Rodiče vítáni - Rodiče, děti a digitální technologie. 
Ve středu 19. září 2018 proběhlo první inspirativní setkání s odborníky Zuzanou Pavelcovou (www.re-life.cz) a Janem Kršňákem (www.digiděti.cz). Učitelé, rodiče i celé rodiny diskutovali nad tématy: Pravidla domácnosti, Pozornost – multitasking, Fyzické následky, Učení v kyberprostoru. 
Další RODIČOVSKÁ KAVÁRNA na téma: Youtubering, On-line hraní, Hatespeech, Porno se koná ve středu 7. listopadu od 18,00 hodin (pozvánku najdete na webu školy). 
Po celý školní rok jsou také rozesílány rodičům, učitelům a žákům vzdělávací karty a zveřejňovány na www.zsmnichovice.cz v sekci DIGI SVĚT.

Vydal(a): Marcela Erbeková, dne 20. 10. 2018 | 564 přečtení | Tisk

© Základní škola T. G. Masaryka Mnichovice okres Praha-východ, www.zsmnichovice.cz. Webmaster

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v jazyce PHP.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server