* Výměnný pobyt našich žáků ve Francii

Ve školním roce 2016/2017 jsme navázali spolupráci s francouzskou školou v Bretani http://www.college-quatrevents-lanmeur.ac-rennes.fr. Následoval úspěšný oboustranný výměnný pobyt, a proto jsme se rozhodli ve spolupráci pokračovat. V loňském školním roce si žáci 7., 8. a 9. tříd začali dopisovat s dětmi z Francie. Celkem jsme si poslali několik dopisů, včetně přání k Vánocům a menších balíčků s dárky. V letošním školním roce došlo na další výměnný pobyt.

Ve čtvrtek 2. 10. jsme ve večerních hodinách vyjeli směr Bretaň. Pátek jsme strávili na celodenním výletě v Paříži. Na Eiffelovu věž jsme vystoupali nejprve po 668 schodech do druhého patra a pak do třetího nejvyššího jsme vyjeli výtahem. Prošli jsme se kolem Louvru a pluli jsme po Seině.

Po sobotním příjezdu do Bretaně si nás vyzvedli naši hostitelé, kde jsme strávili velmi příjemný víkend. V pondělí jsme navštívili významné starověké pohřebiště, které je dokonce starší než pyramidy v Egyptě. Bohužel začalo hodně pršet, tak jsme návštěvu museli zkrátit.Kolem poledne pršet přestalo a my se přesunuli na pláž, kde jsme hráli hru s několika šiframi a pak jsme vyráběli tzv. Land Art – stavěli jsme obrázky z materiálu na pláži – kamínků, mušlí, řas atd.

V úterý jsme jeli navštívit akvárium Oceánopolis v přístavním městě Brestu. Viděli jsme několik akvárií s různými mořskými živočichy včetně hvězdic, barevných korálových ryb a žraloků.

Ve středu jsme s našimi francouzskými přáteli dělali palačinky a učili se bretonské tance.

Ve čtvrtek ráno jsme se rozloučili s našimi novými kamarády a vyrazili směr Mnichovice. Cestou jsme se ještě stavili na Mont – Saint - Michel, nádherném opatství na ostrově, který je v době velkého přílivu oddělený od pevniny vodou. V pátek po obědě jsme dorazili domů.

Celý pobyt proběhl bez problémů a dětem se moc líbil. Děkujeme všem, hlavně rodičům, učitelům a žákům za aktivní zapojení se a vzornou reprezentaci školy a Mnichovic. Navázali jsme nová přátelství a už teď se všichni těšíme na návštěvu Francouzů u nás, která proběhne příští rok v květnu.

Mgr. Dominika Švehlová

Vydal(a): Milena Flajžíková, dne 14. 11. 2019 | 86 přečtení | Tisk